«

»

Кві 12 2018

Print this Запис

Майстер-класи з писанкарства у зразковому Музеї народного побуту Київщини ТЕК БНАУ

 

Писанка – це неповторний витвір народного мистецтва, це символ Всесвіту. Виготовлення писанок пов’язують з дохристиянським звичаєм зустрічати весну, з пробудженням землі, початком сільськогосподарських робіт, а пізніше – з Великоднем.

Писати писанки – весело і відповідально. Це прекрасна традиція, яка на Київщині тільки починає відроджуватися. І тому вміння писати «великодні яйця» варто передавати дітям з раннього дитинства. Тому, вже четвертий рік поспіль, за місяць до Великодніх свят у зразковому Музеї народного побуту Київщини Технолого-економічного коледжу Білоцерківського НАУ проходить цикл майстер-класів з писанкарства, який  проводить керівник музею Костенко Наталія Миколаївна.

Цього року до мистецтва писанкарства долучилося понад 220 учасників – студентів і викладачів коледжу, дітей та жителів міста.

Під час проведення майстер-класів було втілено в життя ряд  творчих проектів, зокрема: «Пише писанку бабуся, пише мама, пишу я» з клубом для дітей дошкільного віку «Ластів’ята» КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини»; «Творити першу писанку ніколи не пізно» з членами громадської організації «Академія пенсіонерів»; «Пишемо родинну писанку» для всіх бажаючих жителів міста. Різноманітні, яскраві та барвисті писанки, написані учасниками проектів, радували дітей та дивували дорослих. Знаковим став проект «Чудо-писанка», який втілювали у життя понад п’ятдесят студетів, що проживають у гуртожитку №2, адже майже всі створені писанки було передано до Музею народного побуту Київщини нашого коледжу для поповнення писанкової колекції. Щиро вдячні за це студентам та вихователю Кривенькій Наталії Миколаївні.

Кожен учасник майстер-класів мав можливість створити свій витвір мистецтва, унікальний та неповторний, адже для багатьох з них це перша власноруч виготовлена писанка. Усі, хто створював писанку вперше, дуже хвилювалися і боялися, що нічого не вийде. Але писанка вийшла у кожного! «Некрасивих писанок не буває!», – стверджувала Костенко Наталія Миколаївна. І всі учасники майстер-класів переконувалися у цьому, коли на останньому етапі створення великоднього яйця знімали віск, і на писанках над вогнем свічки починали розквітати різнобарвні орнаменти.

Участь у майстер-класах та творчих проектах – це чудова нагода подивитися один на одного по-новому: батькам на творчі здібності дітей, дітям пізнати щось нове у житті, всім поспілкуватися у неформальному творчому просторі, долучитися до народної культури українців.

Колись на Київщині «великодні яйця» писали аж до Трійці, тож кожен ще має можливість створити власну чудо-писанку. Долучайтеся до цього цікавого заняття, пишіть писанки і нехай вони приносять Вам радість та душевний спокій!

   

   

Permanent link to this article: http://www.kids-center.com.ua/majjster-klasy-z-pysankarstva-u-zrazkovomu-muzei-narodnogo-pobutu-kyivschyny-tehnologo-ekonomichnogo-koledzhu-bilocerkivskogo-nau/

Коментарі до статті

  • ВКонтакті
  • Facebook
  • Звичайні коментарі до публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви можете використовувати ці теги HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture.
Anti-spam image