«

»

Бер 20 2013

Print this Запис

До уваги директорів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.

З метою актуалізації уваги учнівської молоді до проблем охорони, поширення і збільшення чисельності та видового різноманіття перелітних птахів Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді оголошує проведення у лютому-березні 2013 року Всеукраїнської акції «День зустрічі птахів».

Координатором обласного етапу вищезазначеного заходу в Київській області є Комунальний заклад Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини».

Просимо Вас залучити до екологічної та природоохоронної діяльності колективи загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.

Творчі роботи учасників акції слід подавати до Комунального закладу Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» до 1 квітня 2013 року на адресу: м. Біла Церква, Б-р 50 р. Перемоги, 90. Контактні телефони: факс (04563)6-46-45, тел. 4-18-27, моб. 067- 443-18-23, 099-149-08-10, E-mail: ctduk_ekolog@ukr.net

Умови проведення Всеукраїнської акції

 

«День зустрічі птахів»

 

Загальні положення

 

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (далі -НЕНЦ) з 2013 року започатковує проведення щорічної заочної Всеукраїнської акції «День зустрічі птахів».

 

Керівництво акцією на місцях здійснюють обласні, міські, районні центри еколого-натуралістичної творчості (станції юних натуралістів).

 

Акція передбачає широке залучення учнівської молоді до приваблювання та охорони перелітних птахів у період їх повернення із зимівлі до рідного краю.

 

Мета акції:

 

Головною метою акції є актуалізація уваги учнівської молоді до сучасних проблем приваблювання і охорони, поширення і збільшення чисельності та видового різноманіття перелітних птахів.

 

Завдання акції:

 

·        ознайомлення з видовим різноманіттям перелітних птахів рідного краю;

 

·        поширення знань про сезонні явища у природі і в житті птахів;

 

·        розвиток гуманного ставлення до птахів, мотивація інтересу до їх охорони;

 

·        формування відповідальності за стан оточуючого природного середовища;

 

·        залучення до практичної діяльності у проведенні робіт по приваблюванню птахів;

 

·        сприяння вихованню активної життєвої позиції учасників акції.

 

Учасники акції

 

До участі в акції запрошуються учні 1-11 класів загальноосвітніх шкіл та позашкільних навчальних закладів.

 

Участь у акції може бути як індивідуальною, так і колективною.

 

До участі у номінації «Найкращий організатор біологічних свят» запрошуються педагоги загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.

 

 
Порядок та терміни проведення акції

 

Акція проводиться заочно у два етапи:

 

І етап – обласний (вивчення видового різноманіття перелітних птахів рідного краю; сезонних явищу природі і в житті птахів; виготовлення штучних гніздівель та заготівля кормів; розвішування штучних гніздівель; здійснення підгодівлі птахів (березень, квітень); проведення свята «День зустрічі птахів», на якому підводяться підсумки акції (І квітня).

 

– ІІ етап – фінальний (всеукраїнський).

 

За результатами обласних етапів акції на адресу всеукраїнського оргкомітету до 20 квітня надсилається: інформація про проведення обласного етапу акції; кращі роботи для участі у фінальному всеукраїнському етапі.

 

Творчі роботи учасників акції приймаються оргкомітетом, не рецензуються та не повертаються.

 

Інформація про підсумки Всеукраїнської акції «День зустрічі птахів» буде розміщена на сайті НЕНЦ (www.nenc.gov.ua).

 

Адреса оргкомітету: 04074 м. Київ, вул. Вишгородська, 19, НЕНЦ.

 

Номінації акції і вимоги до робіт

 

Номінація«Майстер-клас: «Шпаківні і дуплянки своїми руками»

 

Номінація передбачає виготовлення(кількість необмежена) штучних гніздівель школярами і учнівською молоддю самостійно та за допомогою дорослих(обов’язково вказати). Критеріями оцінювання є : добротність, оригінальність виконання, супроводжуючий опис поетапного виготовлення.

 

Номінація«Агітаційна робота»

 

Номінація передбачає випуски стінгазет, виготовлення листівок, банерів, плакатів, фоторепортажів. Критеріями оцінювання є: оригінальність, зміст, завершеність і можливість використання в якості наочної агітації.

 

Номінація «Найщедріша годівничка»

 

Номінація передбачає виготовлення годівничок, їх розміщення на пришкільних ділянках, у парках, скверах, у лісі, біля житлових будинків та в інших місцях. Організація регулярної підгодівлі птахів і спостереження за видами та їх кількістю. Підготовка творчого звіту в довільній формі про організацію підгодівлі(скільки кормів заготовлено, яка кількість і яких годівничок розвішана, які птахи відвідують і наскільки регулярна підгодівля). Бажано зробити фотографії діючих годівничок під час відвідування їх птахами.

 

Номінація «Найкращій організатор біологічних свят»

 

В номінації приймаються розробки сценаріїв свят, методичні рекомендації та звіти щодо проведення свята «День зустрічі птахів», конкурсів, вікторин, розробки занять, присвячених птахам.

 

Підведення підсумків та нагородження переможців

 

Автори кращих робіт будуть відзначені грамотами Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

 

Фінансування акції

 

Витрати на організацію та проведення акції здійснюються за рахунок коштів, не заборонених чинним законодавством України
 

 

   

Permanent link to this article: https://www.kids-center.com.ua/%d0%b4%d0%be-%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%b3%d0%b8-%d0%b4%d0%b8%d1%80%d0%b5%d0%ba%d1%82%d0%be%d1%80%d1%96%d0%b2-%d0%b7%d0%b0%d0%b3%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%be%d0%be%d1%81%d0%b2%d1%96%d1%82%d0%bd%d1%96-2/

Коментарі до статті

  • ВКонтакті
  • Facebook
  • Звичайні коментарі до публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви можете використовувати ці теги HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture.
Anti-spam image