«

»

Січ 29 2013

Print this Запис

Творчість Тараса Шевченка очима дітей

 
Ім’я його відоме в усьому світі. Поетичні твори Великого Кобзаря вважають основою сучасної української літератури і мови. Цей геній української нації уособлює в собі дух свободи і відродження, національну свідомість і патріотизм. Постать і культурний спадок Тараса Шевченка приваблює ще  й тим, що його вважають одним з найвидатніших майстрів українського образотворчого мистецтва. Тарас Григорович працював у галузях станкового живопису, графіки, монументально-декоративного розпису та скульптури, досконало володів технікою акварелі, олії, офорту, малюнка олівцем і пером. Він є автором понад тисячі мистецьких творів.
 
Саме ця грань таланту Тараса Шевченка є близькою учасникам Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої» в номінаціях образотворче та декоративно-ужиткове мистецтво. Обласний етап конкурсу, зокрема відкриття виставки робіт учасників, відбулося 22 січня цього року в приміщенні  КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей». Тематика заходу – «Ідея соборності України: творчість Тараса Шевченка; народ, суспільство, держава, родина. Минуле, сучасне і майбутнє».
 
Виставку робіт учасників зазначеного конкурсу відкрито в день Соборності України  не випадково. Цього дня у1919 році проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Слово «соборність» означає єдність і згуртованість – саме ці ідеї проповідував у своїй творчості і Тарас Шевченко.
 
Організатори конкурсу – головне управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, управління культури і туризму Київської обласної державної адміністрації, Комунальний заклад Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини», Комунальний заклад Київської обласної ради «Білоцерківський краєзнавчий музей».
 
На виставці образотворче мистецтво було представлено роботами, виконаними в техніках акварелі, графіки, олії тощо. Декоративно-ужиткове мистецтво – декоративним розписом, виробами з бісеру, солоного тіста, природного матеріалу, в техніках макраме, квіллінг, вітраж, витинанка, різьблення по дереву, аплікація з соломки тощо. Різноманіття експонатів виставки були об’єднані однією темою, однак це не обмежило юних творців –  учасників виставки: у кожного з них власне бачення теми і свій спосіб його  втілення. Для когось творчість Великого Кобзаря – це фольклорні мотиви, романтика козацької доби, тепло і сила материнських почуттів. Однак в окремих роботах  відчувається глибока скорбота поневоленого українського народу, готовність рішуче боротися за свою свободу та національні ідеї.
 
Якість та змістовність конкурсних робіт оцінювало професійне журі під головуванням Олександра Дмитренка, члена Національної спілки художників України. У складі журі працювали: Валерій Вовченко, член Національної спілки художників України з декоративно-ужиткового мистецтва; Валерій Ружицький, завідуючий кабінетом музики та образотворчого мистецтва Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів; Анатолій Кирилюк, голова Білоцерківської міської спілки професійних художників України; Віктор Кравченко, член Національної спілки художників України, голова секції образотворчого мистецтва при управлінні культури і туризму Київської обласної державної адміністрації; Наталія Фененко, викладач-методист Чабанівської школи мистецтв Києво-Святошинського району.

   

Permanent link to this article: https://www.kids-center.com.ua/%d1%82%d0%b2%d0%be%d1%80%d1%87%d1%96%d1%81%d1%82%d1%8c-%d1%82%d0%b0%d1%80%d0%b0%d1%81%d0%b0-%d1%88%d0%b5%d0%b2%d1%87%d0%b5%d0%bd%d0%ba%d0%b0-%d0%be%d1%87%d0%b8%d0%bc%d0%b0-%d0%b4%d1%96%d1%82%d0%b5/

Коментарі до статті

  • ВКонтакті
  • Facebook
  • Звичайні коментарі до публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви можете використовувати ці теги HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture.
Anti-spam image