«

»

Лип 07 2020

Print this Запис

6 річниці визволення Краматорська і Слов’янська присвячуємо…

 

У неділю, 5 липня, відзначалася шоста річниця визволення Слов’янська та Краматорська від проросійських бойовиків.

Бойові дії навколо Слов’янська точилися у квітні-липні 2014 року. 12 квітня 2014 року контроль над містом був встановлений російськими загонами вторгнення, до яких приєдналися донецькі бойовики та представники дрібного місцевого криміналу.

В ході боїв українські бійці змогли встановити контроль над горою Карачун, що має стратегічну важливість через її панівну висоту над містом Слов’янськ та розташовану на ній телевежу. Вдень 5 липня 2014 року над будівлею Слов’янської та Краматорської міських рад були підняті українські прапори, що засвідчило звільнення міст від загарбників.

Сьогодні, у шосту річницю визволення Слов’янська, Краматорська, жахливо усвідомлювати, що тоді, у 2014 році, протягом трьох місяців бойовики тримали в заручниках мешканців окупованих міст. Проросійські терористи цинічно прикривалися мирним населенням, і нашим воїнам доводилося ціною власних життів робити все можливе, щоб уберегти місцевих жителів.

6 липня відбулося онлайн-засідання відкритої конференції «Вертаємо своє», приурочене 6 річниці визволення міст Донецької області Краматорськ та Слов’янськ.  Захід було проведено Центром творчості дітей та юнацтва Київщини у співпраці з Інтерактивним центом патріотичного виховання ДПТНЗ «Бориспільський професійний ліцей»

На розгляд учасників конференції свої виступи підготували учні та вихованці закладів освіти області:

Анастасія Носач та Владислав Крижанівський,  вихованці історико-краєзнавчого гуртка Кагарлицького центру дитячої та юнацької творчості;

Святослав Кулаківський, вихованець творчого об’єднання «Лідер» КЗ «Центр позашкільної освіти Тетіївської міської ради;

Софія Цимбалюк , вихованка гуртка «Історичне краєзнавство»  Бучанського центру позашкільної роботи;

Максим Шевченко,  вихованець гуртка «Юні екскурсоводи»  Богуславського районного центру дитячої та юнацької творчості;

Юлія Горбач, учениця 9 класу Гребінківської гімназії Васильківської РДА;

Євгенія Дяченко, учениця групи 11 ДПТНЗ «Бориспільський професійний ліцей;

Кондратюк Анна та Бортюк Валерія члени рою «Гайдамаки» Ірпінської загальноосвітньої коли  І-ІІІ ступенів   № 5;

Софія Кондюсь, у чениця 7 класу, ройова рою «Нащадки Ярмарківщини» Переяславської зош І-ІІІ ступенів № 3.

Учасниками заходу стали Тетяна Трашутіна, методистка Донецького обласного дитячо-молодіжного центру, Наталія Топчій, начальник відділу Київського обласного молодіжного центру.

Тетяна В’ячеславівна розповіла присутнім про рідне місто Краматорськ,  про те, які події відбувалися у ньому у квітні – липні 2014 року, про те, чим живе місто сьогодні. Розглядаючи світлини, присутні здійснили не лише віртуальну екскурсію містом, а й мали змогу побачити, як проходять урочистості з нагоди річниці визволення міста на горі Карачун.

Дякуємо пані Тетяні за підтримку та надані матеріали!

Традиційно учасником нашого заходу стала Наталія Топчій, місією якої стала можливість підсумувати захід. Вона подякувала присутнім, які, незважаючи на літо, канікули та карантин, досліджують сторінки нової історії України, наголошуючи , що подібні заходи посідають особливе місце у системі патріотичного виховання молоді.

Тамара Нестерук, в.о. директора Центру творчості дітей та юнацтва Київщини, зауважила, що такі онлайн-конференції стали вже традиційними і анонсувала наступний захід, що відбудеться 28 липня.

Тож, до зустрічі у ZOOMi 28 липня. Саме цього дня ми зустрінемося з нашими друзями з Авдіївки та Лисичанська, відзначаючи 6 річницю звільнення цих міст.

Приєднуйтеся до нас!

 

   

Permanent link to this article: https://www.kids-center.com.ua/6-richnyci-vyzvolennya-kramatorska-i-slovyanska-prysvyachuemo/

Коментарі до статті

  • ВКонтакті
  • Facebook
  • Звичайні коментарі до публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви можете використовувати ці теги HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture.
Anti-spam image