«

»

Вер 09 2019

Print this Запис

До витоків історії

 

«Той, хто не знає свого минулого, немає майбутнього» – вічна істина. Саме тому з 27 по 29 серпня 2019 року вихованці гуртка «Джура» КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді», що працює на базі Світильнянського НВК (керівник Стешенко Т.В.), здійснили трьохденну пішохідну туристсько-краєзнавчу експедицію «До витоків історії» за маршрутом: с.Світильня – с.Русанів – с.Світильня – с.Гребельки – с.Михайлівка – с.Шевченкове – с.Бобрик – с.Заворичі. До складу групи увійшли  вихованці віком 12-14 років. Метою експедиції було відвідати  залишки древньоруських городищ на території населених пунктів Русанів, Світильня, Заворичі,  заснованих князем Володимиром, ще до хрещення Русі. Поблизу цих укріплень ( згідно літопису у 980 році) виникли і населені пункти Броварщини: Русанів, Світильня, Заворичі, яким уже більше 1000 років.

Учасники експедиції пішки пройшли маршрут протяжністю 45км вздовж річки Трубіж, де на світанку історії у Х ст. знаходилися передові рубежі оборони Київського князівства. В ході експедиції учасники зробили заміри, схему та фотозйомку городищ. Свою історію потрібно знати і доносити до жителів Броварщини. Пам’ятки історії Броварщини не повинні зникати у небуття через недбалість наших земляків. А ми з цим зіткнулися у селі Заворичі. На території городища навіть немає охоронного знака, а на самому городищі живуть люди, обробляються городи. Так не повинно бути, ми просто не маємо права так відноситись до своєї історії.

Цією експедицією гуртківці намагалися привернути увагу жителів Броварщини до вивчення древньої історії рідного краю, оскільки саме у нас на Броварщині розташовані унікальні оборонні споруди часів Київської Русі, які були збудовані за наказом князя Володимира Великого вздовж берегів річки Трубіж.

   

Permanent link to this article: https://www.kids-center.com.ua/do-vytokiv-istorii/

Коментарі до статті

  • ВКонтакті
  • Facebook
  • Звичайні коментарі до публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви можете використовувати ці теги HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture.
Anti-spam image