«

»

Тра 22 2017

Print this Запис

Доки живе пам’ять…

21 травня 2017 року на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» відбулось вшанування пам’яті жертв політичних репресій, всіх тих, хто був  невинно убієнний та закатований у таборах колишньої імперії. Не залишитися осторонь і вихованці КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді», учні Літківської та Требухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, адже чорне крило сталінських репресій торкнулось і рідної Броварщини.

Юні требухівські краєзнавці-дослідники впродовж багатьох років досліджутьмаловідомі сторінки історії рідного села.Робота в архівах та спогади жителів села дали можливістьвстановили прізвища 19 односельчан, які були знищенні осінню 1937 року у Биківнянському лісі без суду і слідства, як «вороги народу». На основі зібраних матеріалів вони отримали всю інформацію про підстави арешту їхніх односельчан, які лише у 1989 р. були реабілітовані «за відсутністю складу злочину» тією ж радянською владою, яка зробила їх «ворогами народу».

За розрахунками науковців, у Биківнянському лісі поховано близько 50 тисяч безвинно розстріляних людей: вчених, священників, військових, прокурорів, селян, жінок та дітей…

Цього року на «Биківнянських могилах»  відзначалися вісімдесяті роковини масових політичних репресій 1937-1938 років за участі президента України Петра Порошенка, який наголоси: «такі гіркі в історії нашої держави події, потрібно пам’ятати, озвучувати і висвітлювати злочини радянської влади, які вона так старанно намагалась приховувати, а комуністичним ідолам нема і не буде місця в Україні». Саме злочинні дії радянської влади є причиною проведення декомунізації в Україні.Зміна назв вулиць та інших об’єктів проводяться сьогодніаби карта України очистилась від імен її катів і душогубів.

Минули десятки років, перш ніж широка громадськість почала дізнаватись про велику трагедію, пов’язану з Биківнянським лісом. Але людська пам’ять – невичерпний арсенал, який допомагає долати всі неправди світу. Доки жива людська пам’ять, доти живуть серед нас душі страчених, які нагадують і застерігають від подібного лиха.

 

   

Permanent link to this article: https://www.kids-center.com.ua/doky-zhyve-pamyat/

Коментарі до статті

  • ВКонтакті
  • Facebook
  • Звичайні коментарі до публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви можете використовувати ці теги HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture.
Anti-spam image