«

»

Кві 28 2014

Print this Запис

Гіркий полин весни 1986-го…

7mG38vJLHoc

Нині ця дата – 26 квітня 1986 року – це лише сумний спогад в серцях багатьох людей.

А тоді, 28 років назад, серця мільйонів людей заповнили паніка і розпач: о 1 годині 23 хвилині за київським часом сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства – вибухнув четвертий реактор на Чорнобильській АЕС.

Напередодні 28 річниці цієї гіркої дати вихованці Васильківського районного ЦДЮТ відвідали музей Чорнобиля в м. Києві.

Вражені унікальними експонатами музею, вони слухали розповідь екскурсовода, про те, як вибух в Чорнобилі сколихнув весь світ, про мужність і відвагу пожежних, які першими вступили у двобій з палаючим реактором, про працівників Чорнобильської АЕС, які чергували в ніч із 25 на 26 квітня 1986 року і майже всі загинули у перші місяці, а то й тижні після аварії.  

24 квітня 2014 року вихованці гуртків «Лідер-клуб» та «Університет майбутнього вчителя» Васильківського районного ЦДЮТ провели урок-реквієм «Доторкнутись серцем до подвигу…», присвячений пам’яті героїв Чорнобиля.

Учасники уроку-реквієму ознайомилися з інформаційно-книжковою виставкою «Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам'ять», яку презентувала бібліотекар Гребінківської ЗОШ І-ІІІ ст. Савчук Тетяна Андріївна. 

За допомогою сучасних інформаційно-комунікаційних технологій були відтворені трагічні моменти Чорнобильської катастрофи. Хвилиною мовчання діти вшанували пам'ять загиблих ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

26 квітня 2014 року вихованці ЦДЮТ стали учасниками мітингу та поклали квіти до пам’ятного знаку, встановленого біля Калинівського філіалу позашкільного навчального закладу з нагоди 25-річчя трагедії на Чорнобильській АЕС.

У цей же день відбулася зустріч найменших вихованців ЦДЮТ з учасником ліквідації аварії, керівником гуртка юних судномоделістів Руденком Юрієм Федоровичем. 28 років тому, після евакуації з зони Чорнобильської АЕС, він, разом з іншими чотирма педагогами, був направлений на роботу в Калинівський філіал Васильківського районного ЦДЮТ, який відкривався 1 вересня 1986 року.

SAM_1832 SAM_1829

 

DSCN1180

IMG_05301397227461_chornob-4

 
_41572066_1804day06
 
   

Permanent link to this article: https://www.kids-center.com.ua/girkyjj-polyn-vesny-1986-go/

Коментарі до статті

  • ВКонтакті
  • Facebook
  • Звичайні коментарі до публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви можете використовувати ці теги HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture.
Anti-spam image