«

»

Вер 30 2021

Print this Запис

Година пам’яті  «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії»

29 вересня розпочалися загальнодержавні жалобні заходи, пов’язані із 80-ми роковинами трагедії Бабиного Яру в Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр», в закладах освіти і культури України.

У рамках музейно-бібліотечного проєкту Відокремленого структурного підрозділу «Технолого-економічний фаховий коледж Білоцерківського НАУ», що є частиною обласного освітньо-виховного кластеру «Музеї та освіта», педагогами закладу та студентами групи ІДП-21, у тому числі і вихованцями гуртка «Юні екскурсоводи» КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини», проведено годину пам’яті «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії». Зазначимо, що проєкт «Музеї та бібліотека» спрямований на формування спеціаліста та громадянина України шляхом залучення молоді до національно-патріотичних музейно-бібліотечних заходів, ознайомлення із документально-історичною та художньою літературою.

Зі вступним словом до студентів звернулася куратор О.В.Загоруйко, яка зазначила, що Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь понад 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Серед них – євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, в’язні, порушники комендантської години, пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова тощо. Трагедія стала символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення людей. Ретроспективу подій 29-30 вересня 1941 року розкрила бібліотекар, завідуюча музеями коледжу та керівник гуртка «Юні екскурсоводи» КЗ КОР «ЦТДЮК»  Наталія Костенко.

Студентка групи ІДП-21 та екскурсовод зразкових музеїв коледжу Вероніка Макарчук презентувала дослідження «Пам’ять серця. Бабин Яр у творах українських письменників», здійснене у рамках проєкту «Музеї та бібліотека». Зокрема, вона розповіла як тема Бабиного Яру звучала у віршах Миколи Бажана та Володимира Сосюри, які на власні очі бачили Бабин Яр одразу після вигнання з Києва німецько-нацистських окупантів, проаналізувала перший великий роман «Бабин Яр» Анатолія Кузнєцова та ознайомила учасників заходу із творами сучасних українських письменників. Студенти зачитали кілька віршів зі збірки «Бабин Яр. Голосами», яку написала лауреатка Національної Шевченківської премії Маріанна Кіяновська.

Як продовження розповіді Вероніки Макарчук прозвучали слова Наталії Костенко про те, що Бабин Яр – це не тільки трагедія минулої війни, це урок на майбутнє, який знову і знову нагадує, як важливо запобігати насильству та берегти мир. Наш обов’язок – пам’ятати про цю страшну трагедію, щоб ніколи таке не повторилося, та гідно шанувати пам’ять жертв цього злочину нацистського режиму, незалежно від їхньої національності, віросповідання чи політичних поглядів: євреїв, ромів, українців, військовополонених, кожного, чий земний шлях обірвався у Бабиному Яру…

   

Permanent link to this article: https://www.kids-center.com.ua/godyna-pamyati-babyn-yar-pamyat-na-tli-istorii/

Коментарі до статті

  • ВКонтакті
  • Facebook
  • Звичайні коментарі до публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви можете використовувати ці теги HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture.
Anti-spam image