«

»

Вер 29 2020

Print this Запис

Гортаючи трагічні сторінки історії України…

Бабин Яр – одне з всесвітньо відомих місць трагедій, які стали символом Голокосту, урочище на північно-західній околиці Києва. За два дні 29 та 30 вересня 1941-го року, за офіційними історичними свідченнями, там розстріляли майже 34 тисячі євреїв. З інших джерел лише за 5 днів нацисти розстріляли там майже 150 тисяч українських євреїв. Це були не лише жителі Києва, а і біженці з окупованих українських регіонів, що прибули до міста у надії на порятунок.

Масові розстріли у Бабиному Яру та, розташованому поруч із ним, Сирецькому концтаборі проводилися і пізніше, аж до вигнання нацистів з України. Цей злочин тривав майже 103 тижні щовівторка і щоп’ятниці як годинник. Під час німецької окупації Києва, у 1941-1943 роках, Бабин Яр став місцем масових розстрілів німецькими окупантами за етнічною ознакою – євреїв та циган, мирного населення і радянських військовополонених, а також партійних та радянських активістів, підпільників, членів Організації Українських Націоналістів (переважно членів ОУН-м), заручників, психічнохворих, порушників комендантської години та тих, хто чимось не догодив владі «вищої раси», яка будувала свій «арійський мир».

Трагедія Бабиного Яру відзначається в Україні на державному рівні та є свідченням того, що в колективній пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів.

Вшановуючи пам’ять жертв Бабиного Яру, Голокосту, 29 вересня відділом спортивного туризму і краєзнавства КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» проведено онлайн конференцію учнівської молоді. Розкриваючи страшні сторінки історії України, юні пошуковці презентували свої дослідження.

Наші юні краєзнавці переконані, що пам’ятати про Бабин Яр необхідно аби не допустити повторення такого злочину.

   

Permanent link to this article: https://www.kids-center.com.ua/gortayuchy-tragichni-storinky-istorii-ukrainy/

Коментарі до статті

  • ВКонтакті
  • Facebook
  • Звичайні коментарі до публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви можете використовувати ці теги HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture.
Anti-spam image