«

»

Вер 15 2014

Print this Запис

Інформація про хід проведення туристської естафети пам’яті, присвяченої 70-річчю визволення України від фашистських загарбників

DSC01724-77З метою вшанування пам’яті воїнів, які захищали та звільняли Україну в роки Великої Вітчизняної війни; формування банку даних про пам’ятники Великої Вітчизняної війни на території України; патріотичного виховання учнівської молоді; розвитку дитячо-юнацького туризму і краєзнавства  у 2014-2015 році проводиться Всеукраїнська історико-краєзнавча акція учнівської молоді «А ми тую славу збережемо». Складовою частиною акції є Всеукраїнська туристська естафета пам’яті, присвячена 70-річчю визволення України від фашистських загарбників.

Учасниками естафети пам’яті стали  діти та учнівська молодь Київщини. Стартувала естафета в місті Буча 22 червня, у День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Протягом червня-вересня естафету підтримали близько тисячі юних туристів та краєзнавців з усіх районів та міст області. Вони пройшли пішими, велосипедними, водними маршрутами, зустрічались з ветеранами та дітьми Великої Вітчизняної війни, упорядковували пам’ятники та братські могили, збирали краєзнавчий матеріал для поповнення фондів шкільних музеїв.

DSC01724-61

Найбільше у рамках естафети було здійснено пішохідних походів. Так, група юних туристів Васильківської міської Станції юних техніків здійснила дводенний пішохідний похід по Київському укріпрайону від села Віта Поштова до села Білогородка. Похід став цікавим та пізнавальним завдячуючи співпраці з екскурсоводами Міжнародної асоціації дослідників фортифікації «Цитадель».

Представник даної асоціації провів дуже змістовну екскурсію для вихованців по ДОТам №№ 179, 180, 202, 204, 205 та 206, розповів багато цікавого про створення КіУРу, про героїчну оборону Києва, про причини, які змусили радянських солдат відступити, про пошукову роботу, в ході якої вдалося знайти залишки захисників ДОТів, встановити їхні імена та захоронити їх з почестями.

У селі Білогородка діти відвідали ДОТ 401 (у ньому знімався фільм «Штольня»). Знаходиться він між рікою Ірпінь та озером, яке на жаль пересохло. Вихованці обстежити також ДОТи 402 та 407.

DSC01724-62

Юні краєзнавці Тетіївського районного центру дитячої та юнацької творчості пройшли місцями найзапекліших боїв, що відбувалися на Тетіївщині у роки Великої Вітчизняної війни, відвідали історичні та меморіальні пам’ятки.

Під час подорожі учасники естафети побували у Музеї бойової слави Голодьківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Тут за допомогою екскурсовода вони дізналися більше про події, що відбувалися на території району під час війни, читали спогади учасників бойових дій та очевидців страшних подій.

DSC01724-63

Вихованці гуртків відвідали також пам’ятник загиблим воїнам в урочищі Турський ліс, упорядкували територію біля нього та почистили джерело.

DSC01724-64

Вихованці Обухівського районного центру дитячої та юнацької творчості побували на місці протитанкового рову (нині там знаходиться вулиця Колгоспна), переправи в районі Дніпра, першої лінії оборонних окопів у селі Щербанівка, а також на місці командної висоти – легендарної Дівич-гори. Діти могли спостерігати залишки окопів, ровів та отримали чимало інформації про одну із героїчних сторінок історії свого краю.

DSC01724-65

Вихованці Обухівського центру творчості дітей, юнацтва та молоді «Романтик» продовжили вивчення героїчного минулого рідного краю. Діти здійснили екскурсію до Музейно-меморіального комплексу «Янівська висота» – пам’ятника воїнам-односельцям, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни. Комплекс розташовано в селі Германівка.

Вихованцями краєзнавчих гуртків Баришівського районного центру позашкільної роботи «Мрія» проведено триденний туристсько-краєзнавчий пішохідний похід ІІ ступеню складності під керівництвом Гаращенка А.В., керівника гуртка пішохідного туризму. На маршруті учасники естафети відвідали меморіали, пам’ятники, могили загиблих воїнів у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, вшанували пам’ять загиблих, упорядкували квітники поблизу пам’ятників. Разом з Горілим Миколою Івановичем, свідком подій, які відбувалися на території села у вересні 1941 року, відвідали братську могилу, де поховані 200 захисників рідної землі.

DSC01724-66

Серед велосипедних походів у рамках естафети пам’яті слід відзначити похід туристів-краєзнавців Сквирського районного центру дитячої та юнацької творчості, які здійснили велопробіг «Героїчними стежками Сквирщини», подолавши шлях понад 60 кілометрів селами району.

DSC01724-67

Маршрут велоестафети вихованців Васильківського районного центру дитячої та юнацької творчості проліг вулицями сіл Ксаверівка, Саливінки та Гребінки. Учасники заходу зустрілися з жителями села – дітьми війни – та записали їхні спогади про страшні дні окупації. Діти також упорядкували могилу та пофарбували обеліск пілота Бєсєдіна Єгора Дмитровича, який загинув у повітряному бою під час визволення Ксаверівки 1943 року. 

DSC01724-68

Група юних туристів і спортсменів Білоцерківщини у складі учнів Київської обласної спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву «Промінь» та вихованців Комунального закладу Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» здійснили велосипедний похід пам’ятками Білої Церкви. Зокрема, відвідали меморіали, пов’язані з визволенням міста від фашистських загарбників.

DSC01724-69

Молодь Білої Церкви передала естафету вихованцям туристського гуртка Білоцерківського районного будинку дитячої та юнацької творчості. Юні туристи продовжили велосипедний похід територією Білоцерківського району, відвідавши пам’ятники невідомим солдатам, братські могили, меморіали загиблим воїнам-визволителям.

DSC01724-70

Вихованцями гуртків Центру туризму і краєзнавства учнівської молоді міста Бориспіль проведено велопохід ІІІ ступеня складності територією Бориспільського та Переяслав-Хмельницького районів. Метою походу стала розробка маршруту пам’яті рідним краєм, відвідування історичних пам’яток, пов’язаних з трагічними подіями 1941-1945 років. 

DSC01724-71

Цікавими та пізнавальними для учнівської молоді Київщини були й водні походи.

Так, з 28 червня по 1 липня 2014 року вихованцями гуртка «Лицарська звитяга» Центру творчості дітей та юнацтва «Соняшник» міста Біла Церква під керівництвом досвічених фахівців туристської справи В.М. Пантюшенка та Н. Г. Пантюшенко проведено водний патріотичний похід, який став логічним продовженням літнього оздоровчого табору «Єдність».

У водному поході взяли участь 10 найкраще підготовлених юних скаутів, які пересувались на двох катамаранах «Спорт» та байдарці «R-340» вздовж берегів річки Рось. У селах Коженики, Пугачівка, Острів відбулися зустрічі юних мандрівників з представниками селищних рад, а також мешканцями зазначених сіл. Учасники походу відвідали братські могили воїнів, полеглих за волю України в період Великої Вітчизняної війни.

DSC01724-73

Водний похід мав і залікове значення: новачки склали нормативи на звання «юнга-навігатор», а ті, хто не вперше мандрує – одержали звання «матрос-навігатор».

З 11 по 15 серпня 2014 року вихованці гуртків «Спортивний туризм» Броварського районного центру туризму здійснили водний туристсько-краєзнавчий похід ІІІ ступеня складності на катамаранах рікою Десна територією Чернігівської та Київської областей. Керівником походу, учасниками якого стали 10 юних спортсменів, був Глей Валерій Іванович, методист згаданого закладу, досвідчений турист.

DSC01724-74

Розпочався похід у Чернігівській області біля смт. Остер Козелецького району, закінчився у селі Літки Броварського району Київської області. Гуртківці Центру туризму подолали 60 км місцями, де у 1943 році проводилася військова операція з форсування річок Десни та Дніпра, метою якої було визволення Києва.

Юні туристи відвідали Остерський краєзнавчий музей, де ознайомилися із героїчними подіями тих часів, а в селі Літки побували на місці, де під час Київської наступальної операції радянські танки вперше в історії здійснили форсування річки по дну. Це було неочікувано для фашистів і сприяло успішному визволенню міста-героя Києва.

DSC01724-75

 Під час естафети пам’яті проводилися також місцеві реквієми, виховні години та зустрічі з ветеранами й дітьми війни біля пам’ятників загиблим воїнам.

Зокрема, у селі Краснянка Сквирського району відбувся реквієм, присвячений 70-річчю визволення України від фашистських загарбників.

У заході взяли участь вихованці та керівники гуртків Сквирського районного центру дитячої та юнацької творчості та відпочиваючі з  дитячого оздоровчого табору «Росич». Пам′ять загиблих земляків діти вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до братської могили, зустрілися з ветеранами.

DSC01724-76

Юні краєзнавці Таращанського району теж активно долучились до цієї естафети. З початку червня діти впорядковували місця захоронення загиблих воїнів, пам’ятні знаки, зустрічалися з ветеранами та дітьми війни, сім’ями загиблих та померлих учасників війни.

Так, у липні 2014 року відбулась зустріч вихованців та педагогів Таращанського районного центру дитячої та юнацької творчості «Веселка» з дітьми війни. Представники старшого покоління поділились з вихованцями спогадами про страшні часи гітлерівської окупації.

Усі разом учасники зустрічі переглянули фільм дитячої відеостудії «Креатив» «Таращанський «Бабин яр», поклали квіти до Меморіалу Слави у місті Тараща.

У естафеті активну участь беруть учні загальноосвітніх навчальних закладів Рокитнянського району та вихованці Центру дитячої та юнацької творчості. Вони провели урочисту зустріч біля пам’ятника льотчикам-визволителям, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни.

На зустрічі, крім юних туристів-краєзнавців та педагогів, були присутні представники Ради районної організації ветеранів Рокитнянщини. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять про загиблих на фронтах, закатованих у фашистських катівнях, спалених у крематоріях, замучених голодом, замордованих страшною війною. А на завершення заходу відбулося покладання квітів до пам’ятника загиблим льотчикам.

DSC01724-77

Естафету пам’яті у Київській області завершать вихованці позашкільних навчальних закладів Бородянського, Вишгородського району, міст Ірпінь та Буча. Вони зустрінуться 25 вересня 2014 року на території Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році».

Все, що пов’язане з Великою Вітчизняною війною, навіки викарбовано в історичній та генетичній пам’яті українського народу. Усі, хто став для нас прикладом безмежної любові до Вітчизни, незламної волі та героїзму, живуть у нашій пам’яті. Повага й шана до них передаються із покоління у покоління. 

   

Permanent link to this article: https://www.kids-center.com.ua/informaciya-pro-hid-provedennya-turystskoi-estafety-pamyati-prysvyachenoi-70-richchyu-vyzvolennya-ukrainy-vid-fashystskyh-zagarbnykiv/

Коментарі до статті

  • ВКонтакті
  • Facebook
  • Звичайні коментарі до публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви можете використовувати ці теги HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture.
Anti-spam image