16 травня 2017 року у Борівській ЗОШ І-ІІІ ступенів Фастівського району відбулося святкування першого ювілею шкільного музею «Музею історії освіти селища Борова» – 10 років.
«Лиш храм збудуй, а люди в нього прийдуть…»
Ці слова нашої національної гордості – Ліни Костенко – можуть слугувати ключем для всієї діяльності Музею історії закладів освіти при Борівській ЗОШ І – ІІІ ст. Музей став храмом пам’яті. Борівській школі – 106 років. Тому її історія, як у дзеркалі, відбиває всі події ХХ століття, Все, що відбувалося в світі й у нашій країні, пройшло через долі випускників і вчителів. Музей зберігає пам’ять про всіх тих, хто вчив і вчився, про їхні думки й пошуки, працю, успіхи й перемоги і т.д.
Музей створено на громадських засадах. Вищим керівним органом музею є рада у складі 7 чоловік: голова, керівники секторів: фондовий-1, експозиційний-1, просвітницький-1, екскурсійний-3. Щорічно музей відвідує понад 600 чоловік. Фонди музею налічують 2165 експонатів. Розгорнуто 33 експозиції.
Привітати « ювіляра» в обличчі Чередниченко Зої Вікторівни, яка є матір’ю і душею музею – завітали шановані гості, а саме: Рудаківська Олена Йосипівна – начальник відділу освіти, Остапчук Світлана Володимирівна та Солонцова Інна Олександрівна – директор та методист Фастівського районного еколого-етнографічного центру, Дакал Тетяна Анатоліївна – директор Фастівського державного краєзнавчого музею, колеги, однокласники, учні шкіл району. Було сказано багато теплих слів та вручено подарунків від гостей. А від відділу освіти ФРДА та Еколого-етнографічного центру винесено Подяку – керівнику зразкового Музею історії освіти селища Борова при Борівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів ЧЕРЕДНИЧЕНКО ЗОЇ ВІКТОРІВНІ за вагомий внесок у справу виховання учнівської та студентської молоді, відродження та примноження надбань національної культури та історичної спадщини українського народу та з нагоди 10-річчя музею.
Різнокольоровими барвами розфарбували захід вихованці театрально-драматичного гуртка «Гармонія» Фастівського районного еколого-етнографічного центру під керівництвом Моргу нової Л.А., Колесник Н.Л., чудовим виступом внесли позитивний настрій всім присутнім на заході.
В перекладі з латині Зоя означає життя, Вікторівна (Віктор-ія – перемога), тобто жити та перемагати. Ми неодноразового говоримо «без минулого – немає майбутнього», а минуле вже твориться сьогодні пройдуть роки, а робота музею (Зої Вікторівни) залишиться у віках надіємось. Так як з маленького зернятка вирощуємо – саджанець, із сажанця виросте молоде дерево, яке в майбутньому стане могутнім деревом, можливо дубом, яке буде жити 100, 200 років, а то й більше. Тож хочеться вірити, що клопітка робота, яка проводиться сьогодні недарма, а залишиться у віках.
(більш детальну інформацію можна отримати на сайті Борова ЗОШ І-ІІІ ступенів або орг иа Борова).
ВІТАЄМО ВСІХ З МІЖНАРОДИМ ДНЕМ МУЗЕЇВ!