«

»

Січ 16 2017

Print this Запис

Обласний творчий проект «Рушник єдності»: етапи й особливості реалізації

IMG_1646Обласний творчий проект «Рушник єдності» започатковано Комунальним закладом Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» у 2015 році. Метою проекту є виховання у дітей та учнівської молоді почуття гордості за свій народ і свою державу, зміцнення її культурного розвитку, сприяння відродженню народних традицій і ремесел, адже в українському побуті та культурі рушник є оберегом, молитвою, невід’ємним атрибутом родинних обрядів, звичаїв українського народу.

Ідея проекту полягає у створенні символічного «рушника єдності» із залученням до його розпису вихованців позашкільних навчальних закладів районів та міст області; проведення в рамках проекту обласних флешмобів, патріотичних акцій з метою об’єднання творчої освітянської родини Київщини.

Стартував проект 10 жовтня 2015 року у Хотівському навчально-виховному комплексі «ЗОШ I-III ступенів – гімназія» Києво-Святошинського району. У рамках проекту лідери органів учнівського самоврядування Київщини з’єднали в єдине полотнище вишиті українські рушники, демонструючи цим прагнення до об’єднання молодого покоління українців спільною справою, єдністю думок, сподівань та мрій.

Наступним етапом обласного проекту стало створення символічного «рушника єдності» на полотні довжиною 40 метрів та шириною 1,5 метра. Розписувати рушник розпочали у березні 2016 року вихованці образотворчих студій Центру творчості дітей та юнацтва «Соняшник» Біла Церква. Юні митці оздобили  центр рушника петриківським розписом, що символізує духовну єдність людини з природою, безсмертям, нескінченність життя та його розмаїття, ідею циклічності життя, об’єднуючи минуле, сучасне і майбутнє. Колір вишивки – червоний – це колір любові, повноти життя, здоров’я, свободи та енергії, це символ роду.

Святкову презентацію рукотворного «рушника єдності» було здійснено під час Х Всеукраїнського дитячого фольклорно-етнографічного фестивалю «Весна у «Київській Русі», який відбувся 14 травня 2016 року в приміщенні Трипільської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів Обухівського району. Символічний рушник став головним атрибутом патріотичного флешмобу «Рушник єднання», який пройшов за участі найактивнішої молоді Київщини 25-27 серпня 2016 року в Комунальному закладі «Володарська загальноосвітня санаторна школа-інтернат I-III ступенів» у рамках літньої Школи лідерів учнівського самоврядування.

IMG_1646

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

До квітня 2017 року в рамках проекту «Рушник єдності»  полотно символічного 40-метрвого рушника будуть розмальовувати й оздоблювати творчі, талановиті колективи навчальних закладів Київської області. Юні художники вкладатимуть у свою творчість частину власної душі і серця, свої добрі помисли та віру у краще майбутнє Батьківщини. Протягом дії проекту кожен наступний учасник продовжує розпис рушника візерунком, притаманним відповідній студії та з елементами символіки регіону, вкладає глибоко символічний елемент, що має конкретне значення та органічно вплітається в загальний змістовий лад рушника.

Відповідно до творчого задуму проекту, з’єднавши усі розписані елементи в єдине полотнище, ми продемонструємо прагнення молодого покоління українців до об’єднання спільною справою, сподіваннями та мріями.

Наразі «рушник єдності» оздоблюють вихованці народної образотворчої студії «Палітра» Таращанського районного центру творчості дітей та юнацтва «Веселка». 20 січня 2017 року, напередодні Дня Соборності України, в приміщенні КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей» відбудеться патріотичний флешмоб «Рушник єдності» з головним його атрибутом – символічним рушником, розписаним талановитими дітьми Київщини.  Захід відбудеться в рамках урочистого відкриття обласної виставки Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!».

Далі український оберіг переміститься до Сквирського районного центру дитячої та юнацької творчості, де вихованці народної студії декоративного розпису «Цвіт папороті» на чолі з керівником Ігорем Леонідовичем Кучанським внесуть свою родзинку до візерунка на полотні. Естафету у створенні оригінального візерунка  «рушника єдності» підхоплять вихованці зразкової студії образотворчого мистецтва «Звичайне диво» Києво-Святошинського районного центру творчості молоді «Оберіг».

Фінальний етап обласного творчого проекту «Рушник єдності» відбудеться у травні 2017 року в центрі культури та історії Київської Русі «Парк Київська Русь» (с. Копачів Обухівського району) під час Всеукраїнського дитячого фольклорно-етнографічного фестивалю «Весна у «Київській Русі». У центрі Великого ристалища на Янченому полі учасники фестивалю урочисто розгорнуть рушник національної єдності, який є символом і оберегом української нації, запорукою гарної долі нащадків, подякою славним предкам.

КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» закликає лідерів учнівського самоврядування та активну учнівську молодь Київщини приєднатися до акції та зробити вклад у створення рушникової композиції.

 

 

   

Permanent link to this article: https://www.kids-center.com.ua/oblasnyjj-tvorchyjj-proekt-rushnyk-ednosti-etapy-jj-osoblyvosti-realizacii/

Коментарі до статті

  • ВКонтакті
  • Facebook
  • Звичайні коментарі до публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви можете використовувати ці теги HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture.
Anti-spam image