«

»

Січ 31 2014

Print this Запис

Пам’ятаємо героїв Крут

DSC00221Це сталося в останні дні січня 1918 року… Після Бою під Крутами невеликий загін у складі 24 юнаків Київської військової школи імені Богдана Хмельницького відступив  у напрямку до Києва. Залізницею вони доїхали до станції Бобрик (пізніше вона була захоплена російськими військами Муравйова), пройшли через село Семиполки і лісом дійшли до Літок. Там загін став на ночівлю.

На світанку до села увійшли більшовики-муравйовці і воїни УНР вступили з ними у бій. 20 українських бійців загинули, чотирьох окупанти полонили і стратили. Пізніше селяни позвозили загиблих і поховали їх у братській могилі. З боку більшовиків було вбито близько 40 чоловік.

Юні туристи-краєзнавці Броварського районного центру туризму пам’ятають про цю трагедію. І хоча 29 січня 2014 року морозна погода не сприяла походам та екскурсіям, вихованці гуртка «Юні музеєзнавці» та їх керівник Сацьків Ярослав Францевич відвідали село, братську могилу та музей у Літківській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Розповідь екскурсовода дуже зацікавила юних краєзнавців, які дізналися багато нового з історії України.

Цю екскурсію було здійснено завдяки розробленому педагогічними працівниками Центру туризму екскурсійному маршруту «Шляхами героїв Крут». До речі, вихованці та педагоги закладу вже не раз ходили стежками цього маршруту.

Глей В.І., методист Броварського районного центру туризму

DSC04325 DSC00221

   

Permanent link to this article: https://www.kids-center.com.ua/pamyataemo-geroiv-krut/

Коментарі до статті

  • ВКонтакті
  • Facebook
  • Звичайні коментарі до публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви можете використовувати ці теги HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture.
Anti-spam image