«

»

Бер 27 2014

Print this Запис

Пам’ятаймо минуле заради майбутнього

IMG_7050

Кожен із нас проживає своє життя так, як вважає за потрібне, але все-таки усвідомлює – без минулого немає майбутнього. А що ж для нас є минулим? Славне буття наших пращурів, закрита і понівечена історія за часів радянської влади чи, може, не така вже далека історія незалежної України? 

На ці питання шукали відповіді юні краєзнавці Київщини, які 25 березня цього року зібралися на обласній конференції юних краєзнавців «Київщина – мій заповітний край», яка відбулась у приміщенні Білоцерківського краєзнавчого музею. Організатор заходу – КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини».

Місце проведення конференції було вибрано не випадково, адже саме в музеї акумульовано пам’ять українського народу, історичні пам’ятки Київщини, своєрідний «дух» кожної історичної епохи. Все це сприяло налаштуванню юних краєзнавців на хвилю проникнення в таємниці минулого рідного краю, на усвідомлення сили і величі духу наших славних пращурів.

Учнівську конференцію було приурочено до 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря, тому  центральною на заході стала тема «Тарас Григорович Шевченко і Київщина». Юні краєзнавці досить ґрунтовно поставились до висвітлення цієї теми, кожен обрав свій напрямок дослідження. Цікавими були питання географії подорожей Шевченка Київщиною, його значення у висвітленні історії регіону, дослідження творчого доробку митця, його ролі в розвитку мистецтва, літератури сучасної України.  

  Приємним сюрпризом для всіх учасників і гостей конференції став виступ прапрапраправнучки Микити Шевченка, старшого брата Тараса Григоровича. Куценко Тетяна, так звати нащадка роду Великого Кобзаря, презентувала своє генеалогічне дерево, починаючи від Микити Шевченка.

Крім Шевченківської теми, на конференції розкривались й інші грані і періоди історії нашого регіону. Зокрема, своїми напрацюваннями діти ділились у секціях «70-річчя визволення Київщини від фашистських загарбників», «Наші земляки – учасники бойових дій на території інших держав», «Київщина в літературній творчості», «Багатства надр Київщини». Всі юні краєзнавці отримали сертифікати учасника обласної учнівської конференції.

Звичайно, розкрити всі віхи історії регіону в межах однієї учнівської конференції нереально. Однак, за відгуками самих дітей і їх педагогів-наставників, виступи учасників заходу зачепили чутливі струни їх душ, викликали повагу до наших славетних пращурів і бажання долучитися до процесу творення кращого майбутнього незалежної України. Адже, як свого часу писав Данте: «Спалені мости в минулому нам відкривають шлях у майбутнє», а отже, пам’ятати ми маємо як хороше, так і погане, з вірою крокуючи у майбутнє.

 

Оксана Остапенко, методист
Центру творчості дітей та юнацтва Київщини

IMG_7039

IMG_7062IMG_6997

IMG_7058IMG_7006

IMG_7069 IMG_7071 IMG_7110

   

Permanent link to this article: https://www.kids-center.com.ua/pamyatajjmo-mynule-zarady-majjbutnogo/

Коментарі до статті

  • ВКонтакті
  • Facebook
  • Звичайні коментарі до публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви можете використовувати ці теги HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture.
Anti-spam image