Print this Сторінка

Позашкільна освіта Київщини

IMG_7071

Позашкільна освіта України мала і має потужний потенціал, її відкритість, мобільність, демократичність, гуманістичність як ніколи затребувані. Позашкільні навчальні заклади забезпечують реалізацію потреб, запитів та інтересів вихованців у самореалізації, професійному самовизначенні, розвитку творчих здібностей у сфері культури, мистецтва, наукових знань, техніки тощо.

Система  позашкільної освіти Київщини розвивається в контексті  реалізації Програми розвитку системи освіти Київської області на 2016 – 2018 роки, обласних проектів.

***

У системі освіти Київщини функціонують 68 позашкільних навчальних закладів комунальної форми власності. Для дітей та учнівської молоді в системі освіти області функціонують і 30 дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

Координатором діяльності позашкільних навчальних закладів регіону є Комунальний заклад Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини».

З метою забезпечення інтелектуального розвитку, виявлення та реалізації здібностей і талантів учнівської молоді області функціонує Київський обласний комунальний позашкільний навчальний заклад «Мала академія наук учнівської молоді».

На вимогу часу з 2011 року працює філія КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» Центр безпеки життєдіяльності, що запроваджує інноваційні технології навчання безпеки життєдіяльності підростаючого покоління засобами позашкільної освіти. Заклад спільно з Управлінням ДАІ ГУ МВС України в Київській області та ДСНС України в Київській області проводить виїзні заняття та дні безпеки руху в навчальних закладах області. 

Навчально-виховний процес у позашкільних навчальних закладах області здійснюється за різними напрямами позашкільної освіти. Найбільш масовими є гуртки та творчі об’єднання художньо-естетичного, науково-технічного, гуманітарного, еколого-натуралістичного та туристсько-краєзнавчого напрямів. 

***

Пріоритетним напрямом діяльності позашкільних навчальних закладів є розвиток здібностей та обдарувань вихованців. Щоб стимулювати розвиток юних талантів, щорічно з дітьми та учнівською молоддю в рамках обласного проекту «Таланти твої, Київщино» проводиться близько 70 обласних масових заходів, зокрема:

  • дитячий фольклорно-етнографічний фестиваль “Дитинства пісня Великодня”;
  • обласний фестиваль-конкурс дитячих хореографічних колективів «Терпсихора запрошує»;
  • фестиваль дитячих і молодіжних театрів мод «Феєрія моди»; 
  • дитячо-юнацький конкурс виконавців сучасної пісні “Калиновий дзвін”;
  • змагання з водного, велосипедного та пішохідного туризму тощо;
  • обласне свято «Київщина юннатівська»;
  • обласний дитячий творчий марафон;
  • виставки-конкурси виробів науково-технічної творчості «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!», декоративно-ужиткового мистецтва «Скарби рідного краю», «Новорічний сувенір», промислового дизайну «Арт-факторія» тощо.

 

 
Традиційно в регіональних заходах беруть участь понад 50 тисяч вихованців позашкільних навчальних закладів, для яких ці конкурси стали справжніми творчими майданчиками, де можна продемонструвати свої досягнення.

***

IMG_2934

У рамках реалізації  проекту «Самоврядування дітей, учнівської молоді, педагогів та батьківської громадськості» в області динамічно розвивається  дитячий лідерський рух. Координацію діяльності районних, міських органів самоврядування дітей та учнівської молоді здійснює обласна рада дітей Київщини, яка була створена у березні 2007 року і об’єднала представників усіх регіонів області. Загалом в області функціонують 37 районних та міських органів самоврядування дітей та учнівської молоді, що координують роботу шкільних органів учнівського самоврядування свого регіону.

Розвиток дитячого лідерського руху та організація діяльності органів учнівського самоврядування Київщини здійснюються на засадах активного партнерства з органами виконавчої влади. Підписано угоди про співпрацю комісій обласної ради дітей Київщини з відповідними структурними підрозділами Київської обласної державної адміністрації. Дітьми-літерами налагоджено  співпрацю і з Київською обласною студентською радою.

За участю дітей-лідерів постійно проводяться різноманітні заходи:  форуми лідерів самоврядування дітей та учнівської молоді, спільні пленарні засідання депутатів обласної ради дітей Київщини та депутатів Київської обласної ради, обласні збори, екскурсії лідерів до сесійного будинку Верховної Ради України тощо.

***

Візитною карткою Київщини є колективи позашкільних навчальних закладів області, яким присвоєно почесні звання «Народний художній колектив», «Зразковий художній колектив». На сьогодні в регіоні налічується 70 таких колективів. Це злагоджені, творчі команди, які очолюють віддані своїй справі, креативні керівники.  Саме завдяки таким педагогам відкриваються нові таланти,  спалахують яскраві зірки. 

 

fdgfg IMG_2276

DSC04480 DSC09062

IMG_7287 IMG_7370

Permanent link to this article: https://www.kids-center.com.ua/pozashkillya-kyivschyny/pozashkillya_zag-info/

Інформаційно – аналітичні матеріали

Інформаційно-аналітичні матеріали діяльності ЗПО області у 2018-2019 н. р. Форма подачі матеріалів про ЗПО у 2018-2019 н.р. Таблиця охоплення оперативна Інформаційно-аналітичні матеріали діяльності ЗПО області у 2017-2018 н. р. Зведена таблиця охоплення Позашкілля Київщини у вимірах сучасності інформація Інформаційно-аналітичні матеріали діяльності ПНЗ області у 2016-2017 н. р. Форма подачі інформації про ПНЗ за 2016-2017 н.р. Інформація про охоплення …

View page »

Керівникам ПНЗ

Лист МОН №1/9-423 від 05.07.2018 Про навчальні програми та навчальну літературу з позашкільної освіти, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в закладах позашкільної освіти в 2018/2019 навчальному році_додатки Лист ІМЗО від 19.07.2018 № 22.1/10-2573 “Методичні рекомендації щодо розвитку STEM-освіти у закладах загальної середньої та позашкільної освіти на 2018/2019 навчальний рік”https://drive.google.com/file/d/1jwoLpGOXiRH5v9OPS1s4ALi1_THWJ-Ts/view    

View page »

Мережа позашкільних навчальних закладів області

ПОЗАШКІЛЬНІ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ КИЇВЩИНИ

View page »