«

»

Січ 15 2021

Print this Запис

Працюємо дистанційно творчо та креативно!

Дистанційна освіта на сьогодні стала ключовим елементом для того, щоб навчання дітей та учнівської молоді було якісним і безперервним. Позашкільна освіта області, а саме, 82 заклади, у яких навчається понад 80 тисяч вихованців, на час введення карантину не залишається осторонь дистанційного навчання та працює як у синхронному, так і асинхронному режимах із дотриманням санітарних вимог.

Керівники гуртків закладів позашкільної освіти області для роботи в онлайн-режимі використовують різні сервіси, платформи та засоби зв’язку з вихованцями. Кожен заклад має сайт та офіційні сторінки в соціальних мережах Facebook, Instagram, де під різними хештегами розміщує інформацію про освітню діяльність. У дистанційному навчанні для розробки власних завдань креативні освітяни використовують найпоширеніші платформи та вебсервіси: Zoom, Google Meet, Google Classroom, Google suite тощо.

Вихованці гуртків туристсько-краєзнавчого, туристсько-спортивного та військово-патріотичного напрямів  вивчають українські народні традиції, історію святкування, вірувань, фольклор. Наразі, особлива увага приділяється дослідженню подій та постатей періоду Української революції, історії Дня Соборності України та воєнних дій на сході України, зокрема проводять заняття до Дня пам’яті захисників Донецького аеропорту. З початку січня 2021 року керівниками гуртків проведено віртуальні екскурсії до Музею Івана Гончара, Музею історії становлення Української нації, Національного музею Революції Гідності тощо. Вихованці гуртків беруть активну участь в обласному етапі Всеукраїнської фотовиставки до Дня Соборності України «Україна – це ми!».

Керівники гуртків еколого-натуралістичного напряму розширюють та поглиблюють знання своїх вихованців про проблеми стану природного середовища, закономірності природних процесів і явищ, формують у них позитивні мотивації здорового способу життя шляхом проведення в онлайн-режимі різноманітних онлайн-квестів, челенджів, проєктної діяльності, епізодичних та періодичних онлайн-екскурсій, систематичних спостережень за природними явищами та живим світом, створення екологічних лепбуків. Вихованці гуртків закладів області виготовляють годівнички з екоматеріалів до обласного екочеленджу «Зроби годівничку – врятуй пташину». Також іде активна підготовка до обласного етапу Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2021».

За допомогою різних методів комунікації керівники гуртків художньо-естетичного напряму проводять офлайн та онлайн-перегляди навчально-пізнавальних та виховних відео, онлайн-занять у хореографічних, вокальних, театральних гуртках,  майстер-класи для гуртків образотворчого та декоративно-прикладного профілів. Започатковано святковий контент під хештегом #Щедруємовіншуємо.

Творчо працюють гуртки початково-технічного, предметно-технічного, спортивно-технічного та інформаційно-технічного профілю. Вихованці цих гуртків продовжують опановувати інформаційні технології, оволодівати  основними поняттями робототехніки, технічного конструювання та моделювання тощо. У формі пізнавальних ігор, відеомайстерок, онлайн-квестів, тестів діти та молодь розвивають навички необхідні в подальшому житті.

Вихованці соціально-реабілітаційних гуртків, зокрема “Лідер”, “Лідерство – запорука успіху”, “Академія успішного лідера” під час локдауну опановують навички самопізнання, самоаналізу, саморефлексії, самоконтролю. Учнівське самоврядування вчиться робити вибір і брати на себе відповідальність за свій розвиток, розвивати свої творчі, організаторські здібності, свій лідерський потенціал, навички самоменеджменту та роботи в команді.

Педагоги-позашкільники створюють креативну та неймовірно позитивну  атмосферу  для своїх  вихованців через доступі  та цікаві завдання, ігри, пізнавальні відео, онлайн-заняття, конкурси тощо. Разом зі своїми креативними вихованцями малюють, співають, танцюють, моделюють, подорожують  та створюють позитивний настрій навіть у віртуальному середовищі.

   

Permanent link to this article: https://www.kids-center.com.ua/pracyuemo-dystancijjno-tvorcho-ta-kreatyvno/

Коментарі до статті

  • ВКонтакті
  • Facebook
  • Звичайні коментарі до публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви можете використовувати ці теги HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture.
Anti-spam image