↑ Return to ПРО НАС

Print this Сторінка

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Комунальний заклад Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини»
Закладам позашкільної освіти відведено важливу роль у реалізації державної політики щодо всебічного розвитку обдарованих дітей та учнівської молоді, формування творчої особистості вихованців. На Київщині функціонують 72 заклади позашкільної освіти, діяльність яких координує Комунальний заклад Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини».
Центр творчості дітей та юнацтва Київщини як обласний комплексний заклад позашкільної освіти функціонує у місті Біла Церква з січня 2004 року. Основним напрямом його діяльності є здійснення координації освітньої, інформаційно-методичної, організаційно-масової роботи закладів позашкільної освіти області. Директор Центру Нестерук Тамара Василівна – творчий, креативний керівник, завдяки якій заклад здобув імідж потужного і прогресивного закладу позашкільної освіти, одного з кращих в Україні. Очолюваний Тамарою Василівною колектив педагогів також постійно працює у режимі пошуку новітніх педагогічних технологій і методик, використовуючи принципово нові педагогічні ідеї.
За багаторічну плідну працю Тамара Василівну Нестерук нагороджено Почесною грамотою Київської обласної державної адміністрації, Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, Подякою Кабінету Міністрів України, відзнакою Міністерства освіти і науки України «Відмінник освіти України», нагрудним знаком «Софія Русова», премією Верховної Ради України.
Високими здобутками і перемогами можуть похизуватися і вихованці Центру творчості, які розвивають свої здібності у 154 гуртках закладу за різними напрямами позашкільної освіти, зокрема, художньо-естетичним, туристсько-краєзнавчим, науково-технічним, еколого-натуралістичним, гуманітарним, соціально-реабілітаційним тощо.
Модернізація освітнього середовища закладів позашкільної освіти області здійснюється шляхом реалізації цільових проектів Центру: «Впровадження інформаційних технологій у освітній процес закладу позашкільної освіти», «Самоврядування дітей та молоді Київщини», «Таланти твої, Київщино!», «Лідер позашкільної освіти першого десятиліття ХХІ століття», «Природоохоронний атлас Київщини». Успішно реалізується спільний цільовий проект «Кроки до успіху» Центру творчості дітей та юнацтва Київщини та Білоцерківського центру соціальної реабілітації змішаного типу для інвалідів та дітей-інвалідів «Шанс», у рамках якого позашкільну освіту отримують діти з особливими освітніми потребами. З метою створення інноваційного освітнього простору для пошуку юних талантів, реалізації всебічного розвитку кожної дитини на засадах гуманістичного, національно-патріотичного, духовного та інтелектуального виховання Центром творчості дітей та юнацтва Київщини в області реалізується проект «Таланти твої, Київщино!».
Центром творчості дітей та юнацтва Київщини проводиться системна робота з національно-патріотичного виховання дітей та молоді. В області активно реалізуться обласний освітні проект з громадянсько-патріотичного виховання   «Моя країна – Україна, Київщина – серце України», провідною ідеєю якого є формування у дітей та молоді патріотизму, сучасної національної ідентичності, національної гідності, громадянської активності. У рамках обласної акції «Діти Київщини – воїнам АТО» постійно проводяться різнопланові заходи, зокрема: благодійні концерти дитячих художніх колективів, виставки-ярмарки дитячих творчих робіт, ярмарки солодощів, флешмоби, зустрічі з воїнами АТО тощо. Зазначені заходи акції мають за мету виховання патріотизму в дітей та молоді, збір коштів та надання  посильної допомоги воїнам АТО, пораненим захисникам Вітчизни, які знаходяться на лікуванні у шпиталях та лікарнях.  
            Обласна патріотична акція «З Україною в серці!»
Щорічно у рамках проекту проводиться більше 60 обласних масових заходів з дітьми та учнівською молоддю за різними напрямами позашкільної освіти. Традиційно у регіональних заходах беруть участь близько 50 тисяч вихованців закладів позашкільної освіти, для яких ці конкурси стали справжніми творчими майданчиками, де можна продемонструвати свої досягнення. Своєрідним підсумком, демонстрацією досягнень, набутих учнівською молоддю регіону протягом року, став обласний фестиваль «Таланти твої, Київщино!».
Церемонія нагородження переможців обласних конкурсів
на заключному фестивалі дитячої творчості «Таланти твої, Київщино!»
Окрасою фестивалю щороку стають юні вокалісти Київщини – переможці й учасники обласного конкурсу виконавців сучасної пісні «Калиновий дзвін», який в області проводиться з 2001 року і вже має свої здобутки й традиції. Слід зазначити, що цей конкурс був стартовим майданчиком для багатьох сучасних зірок української естради, зокрема, Василя Бондарчука, Ольги Шандрик, Павла Склярова, Марії Рак. 
Візитівкою області став дитячий фольклорно-етнографічний фестиваль «Весна у «Київській Русі». Протягом 10 років наше яскраве дійство щовесни збирає близько 1500 дітей, які приїздять сюди за позитивом, новими враженнями, цікавим спілкуванням. Кращі дитячі фольклорні колективи Київщини та інших регіонів України у своїх виступах демонструють справжній калейдоскоп різноманіття фольклорної спадщини: автентичні пісні, танці, ігрові програми, інструментальні композиції.
  Дитячий фольклорно-етнографічний фестиваль «Весна у «Київській Русі» 
Серед традиційних обласних заходів Центру творчості дітей та юнацтва Київщини є фестиваль дитячих духових оркестрів «Фанфари юності», фестиваль дитячих та юнацьких театрів моди  «Феєрія моди», конкурси-виставки дитячих творчих робіт, змагання з різних видів технічної творчості, водного, велосипедного та пішохідного туризму, щорічна конференція юних краєзнавців «Київщина – мій заповітний край» тощо.
Гордістю закладу є вихованці авіамодельного гуртка (керівник – Віктор Анатолійович Садомов), які щороку здобувають високі нагороди на всеукраїнському та світовому рівнях. Цікавими і неповторними є виступи вихованців зразкової танцювальної студії «Бон-Вояж» (керівник – Ситнікова Ірина Львівна). Вихованці гуртків інформаційних технологій Центру – також завжди серед призерів всеукраїнських конкурсів.
Весна у Київській Русі
Значну увагу в Центрі творчості приділяють і роботі з педагогами, для яких проводяться численні заходи різного характеру і масштабу. Представники закладу є постійними учасниками і переможцями конкурсів педагогічної майстерності. 
Звичайно, такі високі досягнення – не привід зупинятися. Енергійний, творчий молодий колектив педагогів і вихованців Центру творчості дітей та юнацтва Київщини ще здивує Україну і світ новими здобутками і креативними ідеями.

Permanent link to this article: https://www.kids-center.com.ua/pro_nas/zagalna_informacia/