«

»

Лис 28 2016

Print this Запис

Учнівська конференція “Голодомор у Трипіллі”

ab128ntpwzqЗ нагоди 83-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні 25 листопада 2016 року в приміщенні Трипільської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулася учнівська конференція «Голодомор у Трипіллі», учасниками якої стали учні навчального закладу та вихованці гуртка “Історичне краєзнавчово”  Обухівського районного центру творчості дітей та юнацтва (керівник – Буренко Катерина Іванівна). 

У 1932-1933 роках сталося лихо, страшна біда – древнє село Трипілля, як і вся Україна, було кинуто у пекло штучного голоду. Це був найстрашніший період в історії села. Так, ведучі заходу – Ячнушенко Олександр та Вакуленко Олександра  розповідали про трагічні сторінки Голодомору на Трипіллі. Вихованці гуртка “Історичне краєзнавство” (Ткаченко Ярослав, Гокало Володимир,  Росада Анна, Музичка Іван, Лебідь Максим ) дослідили і виступили зі своїми матеріалами на тему «Діти Трипілля в період Голодомору 1932-1933 рр.».  Вони розповіли про тих дітей, яким Голодомор покалічив життя, зробив їх малолітніми сиротами, позбавив батьківської ласки та опіки. Присутніх на конференції вразили слова Горпини Носар – шістдесятирічної трипільчанки, яка у 1932-1933 роках була восьмирічною дівчинкою, що пережила Голодомор: 

Ох, як діточок тих мені жалко –

Скільки вимерло їх на Вкраїні!

Вони з голоду пухли і сохли,

Вони з голоду пальчики гризли –

Тут було це в 30-ті, голодні!….

Горпина Степанівна Носар 13 розділів своєї книги «Правдива розповідь із сімейної хроніки Горпини Носар» присвятила саме  Голодомору.

На заході були присутні почесні гості: письменник Василь Трубай та заслужений артист України, актор та режисер Олександр Ігнатуша.  Діти з цікавістю слухали розповідь Олександра Ігнатуші про спогади його матері у ті злощасні роки. Учениця школи Кріцька Олександра зачитала вірш мами актора. Сам же Олександр Ігнатуша зачитав уривок новели «Голодомор 1932-1933 рр.» із книги Василя Трубая .

На завершення заходу  вихованці гуртка, учні школи, педагоги та гості заходу запалили 33 свічки за убієнних голодом і вшанували хвилиною мовчання жертв Голодомору. Після конференції делегація учнів віднесла на сільське кладовище,  до могили убієнних голодом корзину квітів і свічки.

Прах семи з половиною мільйонів українців, а серед них півтори тисячі трипільчан, стукає в дитячі серця. Їх ніхто не судив і ніхто не виправдає: ніхто, крім нас – їхніх нащадків і довічних боржників.

Буренко Катерина Іванівна, керівник гуртка “Історичне краєзнавство”

Обухівського районного центру творчості дітей та юнацтва

2rcol5m6iue

ab128ntpwzq

4hn5prbyd_w

   

Permanent link to this article: https://www.kids-center.com.ua/uchnivska-konferenciya-golodomor-u-trypilliz-nagody-83-h-rokovyn-golodomoru-1932-1933-rokiv-na-ukraini/

Коментарі до статті

  • ВКонтакті
  • Facebook
  • Звичайні коментарі до публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви можете використовувати ці теги HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture.
Anti-spam image