«

»

Чер 26 2020

Print this Запис

Відзначаємо День Конституції України

Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність — фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу.

За історичними мірками наш Основний Закон – зовсім молодий документ. Але корені його глибокі, як глибокими є корені української нації.

Будуючи нову незалежну державу, кожен із нас є творцем її історії, адже Основний Закон відкриває можливості для реалізації прав і свобод людини.

26 червня КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» було проведено онлайн-конференцію, присвячену Дню Конституції України.

Свої доповіді представили:

Святослав Кулаківський та Максим Дем’янюк, вихованці творчого об’єднання «Лідер» КЗ «Центр позашкільної освіти Тетіївської міської ради;

Валерія Богданович,  вихованка гуртка «Прес-клуб» Іванківського районного центру дитячої та юнацької творчості;

Анастасія Носач та Корнійчук Артем, вихованці історико-краєзнавчого гуртка Кагарлицького центру дитячої та юнацької творчості;

Віта Січкар, учениця та член рою «Характерники» Ставищенського НВК №2;

Юлія Горбач, учениця 9 класу Гребінківської гімназії Васильківського району;

Анна Мушта, учениця 8 класу ОНЗ «Гребінківський НВК» Васльківського району;

П’ятківська Діана, Гончар Альона,  вихованки гуртка «Лідер-клуб» Васильківського районного центру дитячої та юнацької творчості.

Разом з доповідачам, учасники поринули у далекий 1710 рік та познайомилися історією створення першої у світі конституції. У 1996 рік, коли  Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю громадян нашої держави і спираючись на багатовікову історію українського державотворення, на світовий досвід, прийняла Основний Закон України — Конституцію, яка стала реальною і дієвою основою розбудови незалежної демократичної держави як повноправної учасниці світового співтовариства. Виступаючі мали змогу обговорити конституційні та державотворчі процеси в умовах незалежності та також певні статті, зокрема ті, які безпосередньо стосуються прав дітей. Присутні познайомилися з видатною особистістю 0 правозахисником та краєзнавцем з Васильківщини Миколою Тараном. Відмітили і те, що за роки незалежності створилися і певні традиції святкування Дня Конституції в Україні.

 

 

 

   

Permanent link to this article: https://www.kids-center.com.ua/vidznachaemo-den-konstytucii-ukrainy/

Коментарі до статті

  • ВКонтакті
  • Facebook
  • Звичайні коментарі до публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви можете використовувати ці теги HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture.
Anti-spam image