«

»

Тра 13 2014

Print this Запис

Вшановувати пам’ять про подвиг – наш святий обов’язок

DSC_0238

Більше 10 років Переяслав-Хмельницький крейсерський яхт-клуб щороку на День Перемоги організовує похід крейсерських яхт до меморіалу Букринського плацдарму в смт. Балико-Щученка. Учасники походу беруть участь у заходах, організованих Кагарлицькою районною радою, а також спільно з яхтсменами Українки та Києва покладають квіти до меморіалу.

Зі спогадів ветеранів  стає зрозумілим, якою ціною здобуто Перемогу… Військового успіху на Букринському плацдармі не було.  Сковуючи значні сили ворога, він став відволікаючим  етапом, що дало змогу з інших напрямів визволити Київ та почати визволення правобережної України… Тоді поспіхом, через польові військкомати, все доросле населення з лівого берега було мобілізовано на плацдарм, де масово гинуло в першому ж бою, імітуючи активний наступ.

Пам’ятати про це і вшановувати пам'ять земляків – це наш святий обов’язок. Тож, попри все, щороку 9 травня яхт-клуб і надалі буде привозити квіти з лівого берега і класти у води Дніпра, де гинули до 70 відсотків наступаючих, та в місцях поховань на правому березі. Упевненість у цьому дає молодь з усіх куточків Київщини, яка об’єднується в громадські військово-патріотичні об’єднання, вивчає історію війни, проводить пошукові заходи і знаходить можливість узяти участь у поході.

Цього року сім кораблів клубу та близько 50 осіб віком від 2 до 60 років взяли участь у поході, що тривав з 8  по 9 травня. Серед молоді були представники Тетіївської районної дитячої громадської організації  «Соняшник», загону «Нащадки переможців»  (керівник  Куца Тетяна Іванівна), військово-патріотичного клубу «Боривітер» м. Бориспіль (керівник Помсько Євген Володимирович)  і, звичайно, гуртка Клубу юних моряків міста Переяслав-Хмельницький на чолі з керівником гуртка, капітаном яхти «Переяслав» Горбаченком Володимиром Григоровичом. 

Погода сприяла походу і спілкуванню на островах  Дніпра,  де планується проведення наступних заходів клубу.

 

Горбаченко Г.В., член правління яхт-клубу, учасник походу  

 

   

Permanent link to this article: https://www.kids-center.com.ua/vshanovuvaty-pamyat-pro-podvyg-nash-svyatyjj-obovyazok/

Коментарі до статті

  • ВКонтакті
  • Facebook
  • Звичайні коментарі до публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви можете використовувати ці теги HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture.
Anti-spam image