Зі спогадів ветеранів стає зрозумілим, якою ціною здобуто Перемогу… Військового успіху на Букринському плацдармі не було. Сковуючи значні сили ворога, він став відволікаючим етапом, що дало змогу з інших напрямів визволити Київ та почати визволення правобережної України… Тоді поспіхом, через польові військкомати, все доросле населення з лівого берега було мобілізовано на плацдарм, де масово гинуло в першому ж бою, імітуючи активний наступ.
Пам’ятати про це і вшановувати пам'ять земляків – це наш святий обов’язок. Тож, попри все, щороку 9 травня яхт-клуб і надалі буде привозити квіти з лівого берега і класти у води Дніпра, де гинули до 70 відсотків наступаючих, та в місцях поховань на правому березі. Упевненість у цьому дає молодь з усіх куточків Київщини, яка об’єднується в громадські військово-патріотичні об’єднання, вивчає історію війни, проводить пошукові заходи і знаходить можливість узяти участь у поході.
Цього року сім кораблів клубу та близько 50 осіб віком від 2 до 60 років взяли участь у поході, що тривав з 8 по 9 травня. Серед молоді були представники Тетіївської районної дитячої громадської організації «Соняшник», загону «Нащадки переможців» (керівник Куца Тетяна Іванівна), військово-патріотичного клубу «Боривітер» м. Бориспіль (керівник Помсько Євген Володимирович) і, звичайно, гуртка Клубу юних моряків міста Переяслав-Хмельницький на чолі з керівником гуртка, капітаном яхти «Переяслав» Горбаченком Володимиром Григоровичом.
Погода сприяла походу і спілкуванню на островах Дніпра, де планується проведення наступних заходів клубу.
Горбаченко Г.В., член правління яхт-клубу, учасник походу