«

»

Тра 22 2017

Print this Запис

Вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

18 травня 1944 року відбулося примусове виселення (депортація) кримськотатарського населення Кримської АРСР, розпочате НКВС. Офіційно причиною депортації вказувалася співпраця деяких кримських татар з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни, що у дійсності не було правдою. У 1989 році депортація була визнана Верховною Радою СРСР незаконною і злочинною. 12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію з Криму у 1944 році геноцидом кримчан і проголосила 18 травня Днем памяті жертв геноциду кримськотатарського народу.

У цей день вшановують пам’ять жертв цього злочину, адже під час головної хвилі депортації було виселено 180 014 осіб. Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар. Протягом року в місцях заслання від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тисяч кримських татар. Не меншої шкоди зазнало господарство Криму, позбавлене досвідчених працівників.

Про жахіття, які випали на долю невинних людей, їх свідчення, розповіли  18 травня 2017 року вихованці гуртка «Юні музеєзнавці» КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді», що працює на базі Тарасівського НВК. Вони підготували  в шкільному музеї  стенд і невеличку інсталяцію. Також переглянули відео на дану тему та прослухали пісню Джамали «1944». Хвилиною мовчання та запаленими свічками діти вшанували пам’ять жертв геноциду кримських татар. Також, з 2015 року відзначають і День боротьби за права кримськотатарського народу. 

   

Permanent link to this article: https://www.kids-center.com.ua/vshanuvannya-pamyati-zhertv-genocydu-krymskotatarskogo-narodu/

Коментарі до статті

  • ВКонтакті
  • Facebook
  • Звичайні коментарі до публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви можете використовувати ці теги HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture.
Anti-spam image