Print this Сторінка

Зразкова театральна студія “Живе слово”

Зразкова театральна студія “Живе слово” розпочала  свій творчий  шлях  у 1989 році як гурток художнього читання. Під керівництвом Галини Іванівни Царік учасники колективу – учні професійно-технічних навчальних закладів та загальноосвітніх шкіл міста опановували основи мистецтва художнього слова. Поступово, набираючись досвіду, колектив поєднав мистецтво слова з театральною дією.

Головним завданням колективу є підвищення загальної культури у підростаючого покоління, створення умов для розвитку творчих здібностей та підтримки юних талантів, виховання поваги до  художнього слова, театру, ставлення до нього не як до розваги, а як до серйозної  праці.

У 2014 році зразкова театральна студія “Живе слово” відсвяткувала свій 25-ти річний ювілей. За цей час колектив постійно зберігає і розвиває кращі традиції художнього слова, театрального мистецтва, яке допомагає краще розуміти оточуючий світ, вчить спілкуванню, любові і самостійності мислення.

За  роки існування студії здійснено велику кількість  різножанрових художньо-драматичних постановок, таких як: українська народна казка в обробці І.Франка “Язиката Хвеська”, “Мийдодир”, “Муха-Цокотуха” К.Чуковського, “Кицькин дім” С.Маршака, гуморески, мініатюри  П.Глазового, Є.Євтушенка, О.Вишні тощо.

Підбір репертуару здійснюється за принципом педагогічної доцільності, художньої цінності матеріалу та вікових особливостей вихованців. В  планах на майбутнє   нові   постановки:   “За   двома   зайцями”,   “По-модньому” М. Старицького, “Фараони” О.Коломойця, “Баба Параска, баба Палашка”, “Доктор Айболить” К. Чуковського.

Склад театральної студії  “Живе слово”  налічує близько 60 вихованців від 5 до 20 років, які навчаються в групах початкового та основного рівнів навчання. Колектив має хорошу матеріальну базу: репетиційний  клас та залу, необхідні технічні засоби. З дітьми працює Людмила Петрівна Мірошніченко.

Вихованці студії постійно приймають участь у багатьох міських, районних, обласних заходах.

Особлива увага в студії приділяється розвитку творчо обдарованих дітей. Це – проведення індивідуальних занять, участь вихованців у різноманітних конкурсах, фестивалях, проведення творчих звітів колективу, на яких вихованці студії застосовують творчий підхід до будь-якої справи, використовуючи навички, набуті під час занять та репетицій.

 У 2004 році театральній студії “Живе слово” за вагомий внесок у справу виховання учнівської та студентської молоді, активну участь у справі відродження та примноження надбань національної культури, високий художній рівень присвоєно почесне звання “Зразковий художній колектив” (Наказ Міністерства освіти і науки України № 101 від 16.02.2005 р.). У 2009 році колектив пройшов переатестацію на підтвердження звання  “Зразковий художній колектив” (Наказ Міністерства освіти і науки України № 183 від 05.03.2010 р.).

Театральна студія “Живе слово” плідно працює над оновленням та розширенням репертуару, вдосконаленням акторської майстерності, поповненням матеріальної бази, виховуючи у підростаючого покоління високу культуру та духовність засобами театрального мистецтва.

 

Permanent link to this article: https://www.kids-center.com.ua/zrazkova-teatralan-studiya-zhyve-slovo/